Gmina Goworowo

dziś jest: 23 października 2021
Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
„A po lesie chodzi JESIEŃ”

Piątek, 8 października 2021 r., był dla naszych przedszkolaków kolejnym dniem pełnym wrażeń. Dzieci rankiem wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała.

Na miejscu dzieci wybrały się z Panem Leśniczym Adamem Staszczukiem na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a ze sobą zabrały dary, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, ale także pigwę, gałązki trzmieliny.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej, pobawiły się na łące w berka, w zwierzątka leśne, w ciuciubabkę.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola. Dziękujemy panu leśniczemu za poświęcony czas i piękną lekcję edukacyjną na świeżym powietrzu.

Organizator: Barbara Ostrowska i Wiesława Wasilewska

Opracowanie Barbara Ostrowska

 

wtorek, 12-10-2021, 16:02 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 34
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011