Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2024
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Apel do wszystkich właścicieli psów na terenie Gminy Goworowo

Apelujemy do mieszkańców Gminy Goworowo o zwrócenie uwagi na problem wałęsających się zwierząt. Często bowiem zaobserwować można psy, które bez żadnego nadzoru wałęsają się po miejscowościach, narażając na niebezpieczeństwo kierowców, mieszkańców, a szczególnie dzieci. W zdecydowanej większości przypadków zwierzęta mają swoich właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne” psy to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez ich właścicieli. Bardzo często właściciele nie zamykają ich w kojcach, albo nie utrzymają psów na ogrodzonej posesji, pozwalając im biegać samowolnie po wsi. Jest to widoczne szczególnie w miesiącach wiosennych, kiedy zaczyna się „okres godowy” u zwierząt.

Jeżeli pies w wyniku pogryzienia spowoduje u innej osoby obrażenia, poszkodowany może pozwać właściciela psa do sądu i dochodzić roszczeń odszkodowawczych.

W związku z powyższym prosimy wszystkich mieszkańców, którzy posiadają psy, aby nie zapominali o swoich czworonogach i skuteczne zabezpieczali furtki i ogrodzenia posesji, tak by psy nie mogły jej opuszczać bez właściciela. Psy nie mogą biegać w miejscach ogólnodostępnych (publicznych) bez odpowiedniego nadzoru.

piątek, 04-03-2022, 11:17 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 488
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011