Gmina Goworowo

dziś jest: 15 czerwca 2021
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Dzień Dziecka 2021

„Dzień Dziecka” to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czekają wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu od wielu lat święto to obchodzone było jako „Dzień Rodziny”, podczas którego cała społeczność przedszkolna świętowała równolegle  Dzień Mamy i Taty. W tym roku ze względu na  nadal obowiązujące  środki bezpieczeństwa wynikające z pandemii  COVID-19    „Dzień Dziecka” nasze przedszkolaki świętowały bez obecności swoich rodziców. Dołożyliśmy jednak  wszelkich starań, aby dzień ten był dla  naszych przedszkolaków  wyjątkowy i sprawił im dużo radości. Na początek dnia  dzieci otrzymały niespodzianki przygotowane przez rodziców w postaci baniek mydlanych i lizaków. Otrzymały także tradycyjnie słodki  prezent od przedszkola. Po śniadaniu na przedszkolnym placu zabaw czekały na dzieci zabawy i konkursy  przygotowane przez  instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie, którzy przybyli do nas na zaproszenie pani Barbary Ostrowskiej. Było dużo śmiechu i radości. Zabawom towarzyszyła super muzyka i trochę smakowitych przekąsek m.in. popcorn i uwielbiana przez dzieci wata cukrowa, którą zapewniła mama naszego przedszkolaka pani Monika Dzierzgowska. Nie obyło się bez uwielbianych przez dzieci prezentów w postaci  balonów zwinnie skręcanych przez instruktorów GOKSiR w kwiatki, miecze i  pieski.  Dzień pełen wrażeń i udanej zabawy dzieci zakończyły spotkaniem online z aktorami teatru FORMA z Białegostoku. Obejrzały spektakl pt. „Animacje z Psim Patrolem”.

Dziękujemy instruktorom GOKSiR w Goworowie  oraz Rodzicom za uprzyjemnienie naszym przedszkolakom ich świątecznego dnia. Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny umożliwi nam spędzenie tego dnia w szerszym gronie, wspólnie z rodzicami i o wiele liczniejszymi atrakcjami.

To jednak nie koniec przygotowanych dla naszych przedszkolaków atrakcji z okazji ich święta. 8 czerwca zagości u nas uwielbiany przez wszystkie dzieci Pan Sprężynka,  który z pewnością  dostarczy dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji i fantastycznej zabawy.

Czekamy z niecierpliwością na ten dzień.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

Zdjęcia : Anna Brejnak

środa, 09-06-2021, 07:57 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 39
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011