Gmina Goworowo

dziś jest: 27 stycznia 2023
Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
DZIEŃ RADOŚCI – WSZYSCY RAZEM !

Pod takim hasłem we wtorek 22 czerwca odbyła się VII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością  z 4 gmin startowali w 6 konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Mimo upału, woli walki,  chęci  i zapału do zabawy nie brakowało. Sędziowie ochotnicy z GOKSiR  i  Klubu Sportowego  Orz sprawnie przeprowadzili zawody, podliczyli punkty i wyłonili zwycięzców. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo zostali uhonorowani medalami. Strażacy – ochotnicy z Goworowa w czasie trwania spartakiady zraszali wodą teren boiska i wokół boiska i dzięki temu upał dało się przetrwać. Organizatorzy  zadbali o napoje i słodkie przekąski w trakcie zawodów. Po zawodach wszyscy mogli zregenerować siły pysznym obiadem przygotowanym przez Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance. W przeprowadzeniu zawodów pomagali harcerze z opiekunem p. E. Bieniecką  i wolontariusze pod opieką p. B. Grabowskiej ze Szkoły Podstawowej w Goworowie.  Spartakiadę jak co roku  współfinansowali: Powiat Ostrołęcki, Gmina Goworowo i Stowarzyszenie „Jesteśmy Betanią”.

Imprezę uważamy za bardzo udaną. Cieszymy się, że w tym dniu niepełnosprawni nie tylko mogli się zaprezentować, pokazać, że potrafią wiele,  ale także poczuć się integralną częścią naszej lokalnej społeczności.

Wszystkim,  dzięki którym spartakiada mogła się odbyć, w imieniu osób z niepełnosprawnościami  i ich rodzin składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorzy

Stowarzyszenie „Jesteśmy Betanią”, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, GOKSiR w Goworowie, ŚDS w Czarnowie, GOPS w Goworowie.

piątek, 25-06-2021, 12:16 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 970
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011