Gmina Goworowo

dziś jest: 27 stycznia 2023
Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Europe Code Week 2019 w Szkole Podstawowej w Kuninie

Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Podczas tego wydarzenia promowana jest kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpraca poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

Europe Code Week trwał w tym roku od 5 do 20 października. Zarejestrowano 69787 wydarzeń a Polska znalazła się na drugim miejscu pod względem  liczby wydarzeń związanych z kodowaniem w stosunku do populacji.

Takie wydarzenia zarejestrowane zostały również ze Szkoły Podstawowej w Kuninie. Klasa III wraz z wychowawcą p. Dorotą Kubiak wzięła czynny udział w tegorocznym Code Week.

Podczas zajęć uczniowie poznawali historię Code Week, programowali trasy dla Ozobota, uczyli go nowych komend, odkodowywali polecenia, rozwiązywali rebusy związane z kodowaniem. To nie były pierwsze zajęcia związane z programowaniem w tej klasie, ale pierwszy raz oficjalnie zarejestrowane. Dostaliśmy zaświadczenie udziału i certyfikaty uczestnictwa dla każdego uczestnika. Nasza inicjatywa została doceniona również przez Ministra Cyfryzacji pana Marka Zagórskiego i jest jednym z laureatów konkursu ministerstwa „1000 pierwszych inicjatyw”. Jako nagrodę dostaliśmy zeszyty ćwiczeń „Zabawy w programowanie offline”. Zajęcia są atrakcyjne dla uczniów, więc Codeweek wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszej szkole.

Tekst, foto: Dorota Kubiak

środa, 04-12-2019, 12:35 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 982
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011