Gmina Goworowo

dziś jest: 20 kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Ferie Zimowe 2012 organizowane w Filiach Bibliotecznych i w GBP

Tegoroczne ferie zimowe w gminie Goworowo trwały od 16 do 29 stycznia. W okresie tym chętne dzieci zamieszkałe we wsiach, bądź spędzające tu ferie mogły korzystać z różnorodnych zajęć zorganizowanych w filiach bibliotecznych i GBP. Uczestnikami zimowiska „Z nudą za pan brat” byli stali czytelnicy biblioteki, dzięki czemu każdego dnia, książka i związane z nią jakiekolwiek działania stały na pierwszym miejscu. Wiele starszych książek często odchodzi w zapomnienie, przestają być atrakcyjne, czy interesujące dla młodego pokolenia. Ich miejsce zajmują nowe, „modne” książki. Dzięki zajęciom zorganizowanym w bibliotece, uczestnicy oprócz chętnie wypożyczanych nowych książek, zaczęli dostrzegać walory starszych, zapomnianych dzieł.

Książki nie wypożyczane przez dłuższy czas na nowo zostały dostrzeżone i docenione. Chociaż książka stała na pierwszym miejscu, to dużym zainteresowaniem cieszyły się również komputery z dostępem do Internetu. W obecnych czasach, gdzie bez znajomości obsługi komputera niewiele można zdziałać, biblioteka wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców wsi oferując możliwość korzystania z komputerów w godzinach otwarcia biblioteki.

Ponadto dla uczestników zimowiska zorganizowano:

  • liczne zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których każdy mógł wykazać się talentem, czy zdolnościami lub po prostu doskonalić sprawność manualną. Wykonane przez uczestników prace wykorzystaliśmy do udekorowania biblioteki,
  • gry i zabawy ruchowe,
  • zabawy przy pomocy gier planszowych,
  • seanse bajkowe dla najmłodszych.

Z całą pewnością każdy, kto skorzystał z proponowanego przez bibliotekę zimowiska znalazł dla siebie coś interesującego, co pozwoliło mu na długo zapamiętać ten czas i utwierdziło w przekonaniu, że warto odwiedzać siedzibę biblioteki i korzystać z proponowanych działań. Dzięki zajęciom zorganizowanym w bibliotekach chętne dzieci mogły atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas ferii zimowych.

środa, 08-02-2012, 18:34 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 2678
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011