Gmina Goworowo

dziś jest: 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Ferie Zimowe z biblioteką 2013

Tegoroczne ferie się skończyły, lecz na pewno pozostały po nich miłe wspomnienia.

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie i jej filie już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na ferie i spędziły je w swojej miejscowości. Z pewnością nie był to dla nich stracony czas. Celem działalności bibliotekarzy było zapisanie się w pamięci dzieci — biblioteki jako miejsca, w którym można zdobyć wiedzę, czytając książki, ale i ciekawie spędzić czas.

GBP w Goworowie przygotowała niezwykle atrakcyjną ofertę zajęć plastycznych. Odbyły się też zajęcia komputerowe. Dzieci przy wykorzystaniu programu Paint malowały zabawne postacie z ostatnio przeczytanych książek.

[slideshow id=80] Ferie zimowe dzieci i młodzież mogły spędzić w filii bibliotecznej w Kuninie, która wraz z filią biblioteczną w Pasiekach przygotowały dla nich liczne atrakcje. Program tegorocznych ferii był bardzo urozmaicony. Dzieci, które brały udział w spotkaniach mogły doskonalić swoje umiejętności czytelnicze, plastyczne, manualne i ruchowe. Takie zajęcia są bardzo potrzebne. Było to rozszerzenie działalności bibliotecznej, ale książki towarzyszyły nam cały czas.

[slideshow id=81]

Ferie zimowe w filii bibliotecznej w Żabinie rozpoczęły się 29 stycznia i trwały do 2 lutego 2013 roku. W okresie sprawozdawczym dzieci z terenu Żabina miały zorganizowane zajęcia przez filię biblioteczną w Żabinie. Zajęcia prowadzone były od wtorku do soboty (we wtorek i sobotę w godzinach od 11 do 15, natomiast od środy do piątku w godzinach od 13 do 17). W zajęciach licznie uczestniczyły miejscowe dzieci w różnym wieku. Począwszy od pierwszego dnia ferii dzieci miały zapewnioną rozrywkę przez cały czas pobytu w Bibliotece.

Wszystkie dzieci chętnie korzystały z komputerów i internetu, chętnie też wypożyczały książki, a wielu uczestników ferii zapisało się do biblioteki stając się jej pełnoprawnymi użytkownikami. Bibliotekarz dokładał wszelkich starań aby przybyłe dzieci mogły miło spędzić wolny czas. Dla najmłodszych dzieci organizowane były liczne konkursy rysunkowe, a wszystkie prace dzieci zostały umieszczone na ścianie tak aby wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli je podziwiać. Organizowane były też liczne zabawy rozwijające koncentrację i pamięć. Natomiast te dzieci, które nie chciały uczestniczyć w konkursach lub zabawach mogły grać w gry planszowe albo układać układanki. Aby rozwijać nie tylko intelekt, ale też sprawność ruchową dzieci mogły skorzystać z piłek i kół „hulaj – hop” oraz uczestniczyć w zabawach ruchowych. Dzięki bibliotece mogły one w bezpieczny i atrakcyjny sposób spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Wszyscy uczestnicy zrozumieli też, że biblioteka nie musi wcale kojarzyć się z nudą, a w ręcz przeciwnie, można tam miło spędzić czas.[slideshow id=82]

Ferie się skończyły, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.

wtorek, 12-02-2013, 14:09 | autor: Kamil Jadacki U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 2168
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011