Gmina Goworowo

dziś jest: 30 marca 2023
Imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira
Gmina Goworowo została laureatem programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”

Gmina Goworowo została laureatem programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”. Dzięki grantowi przekazanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, zrealizowany zostanie projekt remontu dachu budynku świetlicy w Brzeźnie Kolonii.

Ideą i celem projektu jest przywrócenie świetlicy wiejskiej w Brzeźnie Kolonii jako miejsca spotkań dla społeczności lokalnej. W ostatnich latach reaktywowało się prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie, skupiające Panie z Brzeźna Kolonii, które nie posiadają miejsca do spotkań i prowadzenia swojej działalności kulturalnej. Świetlica będzie służyć jako miejsce ogólnodostępnych spotkań, różnego rodzaju aktywności mieszkańców oraz jako baza kulturalna gminy.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

poniedziałek, 26-09-2022, 12:43 | autor: Marek Radecki U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 394
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011