Gmina Goworowo

dziś jest: 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Hola, hola! Idę do przedszkola! – pożegnanie absolwentów

25 sierpnia 2023 r. w ogrodzie Żłobka Samorządowego w Goworowie miało miejsce rodzinne świętowanie z okazji pożegnania Absolwentów Żłobka – 20 maluchów, które od września rozpoczną przygodę w przedszkolu. Z ogromnym wzruszeniem i poczuciem dumy żegnamy dzieci kończące pierwszy etap wychowawczo-edukacyjny w swoim życiu.

Podczas pikniku Maluchy odwiedziły alpaki Luis i Karol wraz z panią Natalią. Alpakoterapia to forma terapii z udziałem alpak. Polega na spędzaniu czasu w otoczeniu. alpak, pielęgnowaniu ich, karmieniu i przytulaniu się do nich. Takie działania mają na celu poprawę samopoczucia i redukcję stresu – dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Plenerowe atrakcje zapewnili nam również harcerze z Hufca ZHP Ostrołęka, nie zabrakło zdrowego poczęstunku i pieczenia kiełbasek.

To właśnie w Żłobku pod czujnym okiem wychowawców dzieci nabywały liczne umiejętności, trenowały samodzielność , często stawiały pierwsze kroki i wymawiały pierwsze słowa. Żłobek Samorządowy w Goworowie dla wielu Maluchów stał się drugim domem, w którym staraliśmy się stworzyć przyjazną, rodzinną, ciepłą atmosferę, która każdemu wychowankowi da przestrzeń do rozwoju i poczucie bezpieczeństwa. Dzieci odwdzięczały się codziennie radosnym uśmiechem, codziennymi przytulasami i swobodnym zachowaniem. Za nami fantastyczna podróż, podczas której mogliśmy obserwować Ich postępy, coraz śmielej wypowiadane wierszyki i śpiewane piosenki.

Dziś żegnają żłobek by po wakacjach rozpocząć kolejny edukacyjny etap – w przedszkolach na terenie naszej gminy i poza nią.

Kochane dzieci- nasi Absolwenci, jesteśmy z Was bardzo dumne! Życzymy Wam samych sukcesów edukacyjnych, bądźcie odważne, stawiajcie czoła wyzwaniom i nieście uśmiech w każde miejsce, gdzie traficie.

Drodzy Rodzice, dziękujemy za wzajemną współpracę, zaufanie jakim nas obdarzaliście każdego dnia, za każdy uśmiech i dobre słowo. Dziękujemy za wzajemność oddziaływań i zrozumienie we wspólnym wychowywaniu Waszych dzieci. Bez Was nic nie byłoby możliwe.

Niech czas spędzony w Żłobku pozostanie na długo w Waszej pamięci, a nabyte umiejętności pomogą w łatwiejszej adaptacji w nowych grupach i na kolejnych etapach edukacyjnych.

 

 

Żłobek Samorządowy w Goworowie współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Goworowo”.

wtorek, 29-08-2023, 10:34 | autor: Magdalena Szczepankowska Żłobek Samorządowy
Liczba odsłon: 234
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011