Gmina Goworowo

dziś jest: 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Informacja Wojewody Mazowieckiego

Uprzejmie informuję, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 25 lutego – 2 marca 2013 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Koordynacją działań w ramach obchodów zajmować się będą Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W organizację włączyły się także: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, rzecznik praw obywatelskich, rzecznik praw dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza oraz Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach 25 lutego – 2 marca br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00 – 13:00. Lista Ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie: www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Uprzejmie informuję, że osobą wyznaczoną w Ministerstwie Sprawiedliwości do kontaktów w sprawach roboczych jest pan Radosław Sienkiewicz, starszy specjalista w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka (nr telefonu: 22 239 06 49, e-mail: sienkiewicz@ms.gov.pl).

Wojewoda Mazowiecki

Jacek Kozłowski

poniedziałek, 11-02-2013, 11:40 | autor: Kamil Jadacki U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 1402
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011