Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
ISKRA w Czarnowie

ISKRA w CzarnowieStowarzyszenie „Jesteśmy Betanią” w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Czarnowie uzyskało dotację i realizuje projekt zgłoszony w konkursie grantowym ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania „Zaścianek Mazowsza”. Nasz projekt nosi tytuł „ISKRA w Czarnowie”. Jego celem jest aktywizacja i integracja mieszkańców Czarnowa i osób uczęszczających do ŚDS. W ramach projektu zakupiliśmy materiały, narzędzia i przybory do przeprowadzenia warsztatów z zakresu papiero-plastyki i zdobienia papierem przedmiotów codziennego użytku techniką decoupage i Quiling oraz odlewy z gipsu i mas plastycznych. Zajęcia warsztatowe odbywają się w ŚDS w Czarnowie od września do grudnia 2019r. Warsztaty z decoupage prowadziła Pani Anna Rurka psycholog ze Szkoły Podstawowej w Goworowie. Zajęcia z Quilingu i rzeźby prowadzi Pani Katarzyna Szewczyk instruktor terapii zajęciowej w ŚDS. Paniom prowadzącym warsztaty składamy tą drogą bardzo gorące podziękowania.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Zadanie pn. ISKRA w Czarnowie realizowane przez Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią” objęte operacją grantową pn. ISKRA – Inicjatywy w Społecznościach Kształtujące Rozwój ich Aktywności – I mającą na celu wzmocnienie kapitału społecznego poprzez podjęcie i zrealizowanie inicjatyw integrujących lokalne społeczności miejscowości z obszaru LGD włączających grupy defaworyzowane z wykorzystaniem lokalnej tożsamości współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja przyczynia się do realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” na lata 2016 – 2023.

wtorek, 03-12-2019, 16:16 | autor: Jacek Olewiecki GOPS Goworowo
Liczba odsłon: 1186
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011