Gmina Goworowo

dziś jest: 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
IV Edycja Festiwalu Pierogów w Żabinie

W sobotnie popołudnie 05.08.2023 r. w Żabinie odbyła się  czwarta edycja Festiwalu Pierogów w Żabinie,  w którym wzięło udział 16 grup z terenu powiatu ostrołęckiego i wyszkowskiego.  Oto one: KGW „Nie ma lipy” z Lipianki, KGW w Suskach Starych, (gm. Długosiodło), KGW  ze Szczawina,  Koleżanki z Brzeźna,  KGW z Brzeźna, KGW „Kaczeniacy” z Kaczki, KGW z Kamianki, KGW z Wólki Kunińskiej, KGW z Goworowa, KGW „Zabielaki” z Zabiela (gm. Olszewo-Borki), KGW z Laskowca, (gm. Rzekuń), KGW z Zabiela, (gm.Rzekuń), KGW „Borowiki” z Borawego, (gm. Rzekuń), KGW „Stokrotki” z Cisku, KGW „Pierożanki” z Żabina i KGW z Jarnut (gm. Czerwin).

Pierogi oceniła komisja:  Marzena Jastrzębska – Prezes Stowarzyszenia LGD „Zaścianek Mazowsza”, Anna Tyszka – dyrektor biura Stowarzyszenia LGD „Zaścianek Mazowsza”, dr inż. Anna Justyna Parzonko – wykładowca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,  oraz Antoni Mulawka – radny powiatu ostrołęckiego.

Komisja wyłoniła siedem  grup, które według nich zasłużyły na szczególne pochwały. Zdobyły je: KGW z Jarnut, KGW z Wólki Kunińskiej, KGW z Laskowca, KGW z Lipianki, KGW z Żabina, KGW z Kaczki  oraz „Koleżanki z Brzeźna”. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział.

O nagrody i organizację konkursu zadbali: KGW „Pierożanki” z Żabina, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, Powiat Ostrołęcki, Wójt Gminy Goworowo, Radny Powiatu Ostrołęckiego i Radny Sejmiku Mazowieckiego.

Teraz już wiecie, że w Żabinie są najlepsze pierogi w powiecie:) 

 

wtorek, 08-08-2023, 17:35 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 176
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011