Gmina Goworowo

dziś jest: 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Jasełka w Pasiekach

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić ten wyjątkowy charakter świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa.

Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Betlejem, snując głębokie refleksje nad ,,Cudem Świętej Nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił, że święta już blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów , nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonych Jasełkach głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Adam Grabowski, który podziękował uczniom za występ i złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Ksiądz Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie Jerzy Kaczyński , Wójt Gminy Goworowo p. Piotr Kosiorek i Radna Gminy Goworowo p. Monika Dzierzgowska.

Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowały :

U. Napiórkowska i A. Solmińska ,a dekorację do Jasełek przygotowała K. Krawczyk.

Piękną oprawę muzyczną przygotował p. M. Fidelis.

Pani J. Idzikowska z klasą I zaprezentowała układ taneczny do kolędy ,,Gore gwiazda Jezusowi’’.

 

Tekst: U. Napiórkowska

Foto: J. Idzikowska

 

 

czwartek, 21-12-2023, 10:08 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 137
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011