Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2023
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kampania edukacyjna w zakresie promocji idei dawstwa i transplantacji pn.: „Daj życie”-zwiększenia liczby pobrań wielonarządowych w województwie mazowieckim

Samorząd Województwa Mazowieckiego na początku br. zainaugurował kampanię informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Daj życie”, której celem jest zwiększenie liczby przeszczepów. Mała liczba narządów pobieranych od osób zmarłych to główna przyczyna ograniczająca liczbę przeszczepień. Mimo, że najczęściej od jednego dawcy pobieranych jest kilka narządów, ich liczba jest niewspółmierna w stosunku do rosnącej grupy biorców. W ubiegłym roku w naszych szpitalach przeprowadzono zaledwie 25 skutecznych pobrań wielonarządowych zakończonych wszczepieniem wszystkich pobranych narządów i tym samym uratowaniem życia wielu osobom. Patrząc na liczbę oczekujących, jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Dlatego też podstawą kampanii „Daj życie” jest przede wszystkim edukacja, której przesłaniem jest zwiększenie społecznego poparcia dla transplantacji jako metody leczenia. Jednym z działań jest spot pt. „Każde życie”, opracowany przez ekspertów z dziedziny transplantologii klinicznej.
Kampanię organizuje województwo mazowieckie pod auspicjami Zespołu ds. wdrożenia Programu pn. „Partnerstwo dla Transplantacji w Województwie mazowieckim”, realizowanego w ramach „Programu rozwoju donacji i przeszczepiania narządów”.

wtorek, 27-09-2022, 11:55 | autor: Edyta Grzegorczyk U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 266
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011