Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2023
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kunin – Babciu, Dziadku – Waszej miłości nic nie może zastąpić!

dbd2016002

„W życiu każdego człowieka…

Jest taki moment…

Gdy nie tylko matką staje się kobieta, a ojcem mężczyzna,

ale także babcią lub dziadkiem…

i nagle ożywa… uczucie tak znane –lecz inne niż tamto matczyne, czy też ojcowskie kochanie…

Bo wnuki to jakby, odbicie z przeszłości…

Co skupia dla babci i dziadka soczewkę miłości…

I nic nie jest ważne… Tylko ta kruszyna…

Podarowana przez córkę lub syna…”

 

Dzień Babci i Dziadka  to wielkie święto, o którym pamięta każda wnuczka i każdy wnuczek. Dając wyrazy miłości, szacunku i podziwu dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Kuninie, pod opieką swoich Pań, przygotowały 21 stycznia 2016r. przepiękny program artystyczny dla babci i dziadka. Recytowały wzruszające wiersze i wykonały piękne piosenki. Dzieci z radością złożyły życzenia, wręczyły  własnoręcznie przygotowane upominki. Gromko i z całego serca zaśpiewały sto lat! 
Przed występem dzieci z klas młodszych, dziadkowie obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu uczniów z klasy V i VI. Publiczność głośnymi brawami nagrodziła występujących aktorów, którzy w pięknych strojach, na tle świetnie dobranej scenografii, używając właściwie dobranych rekwizytów zaprezentowali  legendę „Złota kaczka”.

Po częsci artysycznej dziadkowie, wraz z wnukami, udali się do klas. Wspólnie, z różnych materiałów ozdobnych, wykonali fantastyczne, zimowe  prace plasyczne. Ten wspólnie i pracowicie spędzony czas, to  wspaniały moment, aby przekonać się, że babcie i dziadkowie są potrzebni wnukom, a wnuki są potrzebni dziadkom.

Później babcie i dziadkowie spotkali się, aby wypić herbatę, zjeść pyszne ciasto przygotowane przez rodziców i panią kucharkę oraz porozmawiać o swoich ukochanych wnuczętach.
tekst: B. Sotomska, foto: S. Zięba

więcej zdjęć na stronie Szkoły Podstawowej w Kuninie: www.kunin.szkolnastrona.pl

niedziela, 24-01-2016, 23:02 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2057
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011