Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2024
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Kunin – Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Kuninie zakwalifikowali się do uczestnictwa w projekcie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, który swoim zasięgiem obejmuje minimum 50000 osób. Do projektu zakwalifikowało się 2000 klas z całej Polski.

Uczniowie i wychowawczyni otrzymali bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” (wyd. HarperCollins Polska) autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Rodzice otrzymali poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”. Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Patronami projektu są: Biblioteka Narodowa, Fundacja Powszechnego Czytania, TVP ABC, Lustro Biblioteki, RYMS, Wirtualna Polska.

Tekst, zdjęcia : Dorota Kubiak

środa, 09-12-2020, 21:40 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1005
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011