Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2023
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kunin – Dzień Babci i Dziadka z piosenką :)

151

22 stycznia 2014 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Długo myśleliśmy, co takiego możemy zaprezentować naszym kochanym babciom i dziadkom, żeby wywołać uśmiech na ich twarzy. Chcieliśmy zrobić coś „razem”. Chcieliśmy, żeby ten dzień na długo pozostał w Ich i naszych sercach. Tak powstał pomysł Biesiady z Babcią i Dziadkiem.Postanowiliśmy, że wszystkie dzieci nauczą się takich piosenek, jakie śpiewają nasze babcie i dziadkowie i zaśpiewamy je razem z zaproszonymi gośćmi. Organizacją uroczystości zajęli się: p. Anna Kanclerz, p. Dorota Kubiak, p. Konrad Drabot. Dzieci do występu przygotowały wychowawczynie klas 0-III: p.B. Sotomska, p. A. Kanclerz, p. D. Kubiak, p. A. Karamuz.

2014-01-21 11.59.59

W środę od rana panowała atmosfera twórczej pracy: dzieci z klas 0-III szykowały dla swoich bliskich upominki, trwały ostatnie próby. Zaproszeni goście – nasi ukochani: babcie i dziadkowie oraz członkinie klubu seniora „Rozmaryn” dostali przygotowane wcześniej śpiewniki z gorącym zaproszeniem do wspólnego śpiewu:

„Muzyka łagodzi obyczaje, muzyka jest pokarmem dla duszy, muzyka w końcu dotyka serca. Pozwólcie dzieciom dotknąć Waszych serc i uczuć i przyłączcie się do wspólnego śpiewania”

01

Po chóralnym odśpiewaniu „sto lat” dzieci wręczyły swoim bliskim upominki. Jako pierwsza zaprezentowała się „zerówka” w programie słowno-muzycznym. Babcie i dziadkowie gromkimi brawami nagrodzili najmłodszych wykonawców. Następnie klasy I, IIb, IIa i III porwali gości w krainę muzyki. Cała szkoła rozbrzmiewała chóralnie wykonanymi piosenkami takimi jak: „Zabrałaś serce moje”, „Ukraina”, czy „Ore, ore”. Po wykonaniach dzieci, chór „Rozmaryn” również zaprosił wszystkich do wspólnego wykonania wybranych piosenek. I jak było widać muzyka spełniła swoją rolę. Babcie i dziadkowie chętnie i głośno śpiewali wraz ze swoimi wnukami. Uśmiechy nie schodziły z twarzy gości jak i dzieci.

02

Ostatnim punktem programu był poczęstunek: kawa i ciasto przygotowane przez rodziców i panią kucharkę. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci a dzieci już dziś zabierają się do nauki kolejnych piosenek, żeby mieć co zaśpiewać babciom i dziadkom za rok :)

 

 

tekst, foto i filmy: D. Kubiak

niedziela, 02-02-2014, 18:54 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 5799
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011