Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2024
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Kunin – Dzień Dziecka

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Tego dnia szczególną uwagę poświęcamy sprawom dzieci, to one są najważniejsze.

Wychowankowie grup przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie spędzili Dzień Dziecka bardzo aktywnie. Na dobry początek nauczyciele zorganizowali gry i zabawy reintegracyjne w klasach, z powodu trwającej pandemii nie mogliśmy świętować wspólnie z całą społecznością szkolną. Na nowo poznawaliśmy swoich najbliższych kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki. Wszystkim uczniom dopisywały humory, śmiech roznosił się po całym budynku szkoły.

Następnie, w niewielkich grupach, uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na ognisko. Wspólnie spędzony czas, żywe rozmowy, zabawy na świeżym powietrzu sprzyjały odbudowywaniu relacji po trudnych miesiącach zdalnej nauki. Pomimo różnych niedogodności Dzień Dziecka 2021r. uważamy za dzień wesoły, ciekawy i bardzo udany.

Tekst: S. Kopania

Zdjęcia: S. Kopania, A, Kanclerz

poniedziałek, 21-06-2021, 10:36 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 851
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011