Gmina Goworowo

dziś jest: 27 stycznia 2023
Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Kunin – Dzień zabawy z wodą

Dzień zabawy z wodą odbył się w przedszkolu w Szkole Podstawowej w Kuninie w marcu 2019 r. Zajęcia edukacyjne dotyczące dbania o wodę zostały połączone ze świetną zabawą.

Na początku zajęć dzieci przypomniały sobie, w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę. Następnie wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Uczyły się nazywać cechy wody, prowadziły doświadczenia badające jej właściwości. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. Z dużą ciekawością rozpuszczały w słoiczkach z wodą cukier, sól, farby i obserwowały, która z substancji rozpuszcza się najłatwiej i najszybciej. Dzieci również rozwiązywały zagadki słuchowe pod hasłem „Odgłosy Wody”.

Na podsumowanie zajęć przy wodnej orkiestrze (muzyka relaksacyjna) przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne „Wesołe krople wody”.

Był to dzień pełen nowych doświadczeń zakończony uśmiechem na twarzy m.in. po spróbowaniu cytryny i wypiciu z nią wody (zmysł smaku), oraz świetnej zabawy.

Tekst: Anna Kozłowska

czwartek, 06-06-2019, 12:48 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1387
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011