Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2024
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Kunin – EkoWalentynki 2018, czyli zbierzemy dla Ziemi 1 milion zużytych baterii!

W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 organizowana jest już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!” . W ramach akcji planujemy zebrać minimum 1 milion sztuk zużytych baterii, rozdając za nie słodkie serduszka: czekoladki, pierniki i lizaki oraz oczywiście walentynkowe kwiatki –  mówi pomysłodawca akcji, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Od wielu lat w ramach „EkoWalentynek” udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów (które też zbieramy) będziemy prowadzić właśnie od 14 lutego do 22 kwietnia 2018 roku – czyli do Dnia Ziemi!

Szkoła Podstawowa w Kuninie również dołączyła do tej akcji ekologicznej EcoWalentynki (zbiórkę prowadzi M. Twardziak). Zachęcamy aby wszyscy uczniowie i przedszkolaki przynosili drobne elektrośmieci tj. baterie, telefony, tablety, itp. w zamian ze słodkie niespodzianki.

W akcję zaangażowało się ponad 70 miejscowości w całej Polsce i tysiące wolontariuszy. Uczestnicy otrzymali bezpłatne pojemniki do zbiórki baterii oraz wsparcie finansowe na zakup walentynkowych upominków. Po akcji zapewniony będzie bezpłatny odbiór zebranych baterii, które następnie zostaną poddane procesowi recyklingu! Informacje o akcji w Polsce: http://cycling-recycling.eu/aktualnosci/ekowalentynki-2018-czyli-kochamy-recykling

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu. Dodatkowymi informacjami służy koordynator akcji:
Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978

tekst: M. Twardziak

sobota, 17-02-2018, 18:46 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1769
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011