Gmina Goworowo

dziś jest: 27 stycznia 2023
Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Kunin – Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie 26 września. Wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy.

Z okazji tego święta w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie panie Iwona Duda, Sylwia Kopania i Dorota Kubiak zaprosiły uczniów do wspólnych obchodów.

Panie uczące w klasach IV-VIII przeprowadziły konkurs na plakat. Każda klasa została podzielona na kilkuosobowe drużyny, po czym nastąpiło losowanie słów kluczy, na ich podstawie powstały kreatywne plakaty. Autorzy najlepszej grafiki otrzymali kupony do wykorzystania na zajęciach z języków obcych. Zabawa sprzyjała rozbudzaniu postaw tolerancji, otwartości na inne języki oraz wzrostowi motywacji do nauki języków obcych.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków dla uczniów klas III-VIII pani Dorota Kubiak przygotowała krzyżówkę z polowaniem na kody QR. Wyzwanie polegało na odnalezieniu 18 kodów QR ukrytych w całej szkole, odczytaniu ukrytych pod nimi informacji z wykorzystaniem telefonów lub tabletów, a następnie uzupełnieniu krzyżówki właściwymi hasłami. Ukryte informacje dotyczyły różnych języków i pojęć z nimi związanych. Uczniowie mogli dowiedzieć się na przykład, kto to jest poliglota, jaki język był używany jako pierwszy w przestrzeni kosmicznej, bądź które miasto w Europie uznaje się za najbardziej wielojęzyczne. Za odszukanie wszystkich kodów i uzupełnienie krzyżówki wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek i zakładkę z przydatnymi informacjami po angielsku. Osoby, które zrobiły to jako pierwsze dodatkowo otrzymały upominki książkowe. Jako pierwsi krzyżówkę uzupełnili Czarek Grzegorzewski i Damian Podlasin z kl. VII.

Gratulujemy!

 

czwartek, 13-10-2022, 13:10 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 178
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011