Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
Kunin – Festyn Rodzinny

W niedzielę 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się szósty Festyn Rodzinny. Plac przy szkole stał się miejscem spotkań uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia nas odwiedzili. Cieszymy się, że impreza nabiera rozmachu i staje się coraz bardziej popularna w środowisku. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy nauczycieli oraz pracowników obsługi , rodziców i uczniów . W przygotowanie imprezy plenerowej włączyli się działacze społeczni, okoliczne instytucje i ludzie dobrej woli. Nad całością organizacji festynu czuwał zespół do spraw organizacji imprez w składzie: p. Anna Kanclerz, p. Dorota Kubiak, p.Konrad Drabot.

Dla tych, którzy odwiedzili naszą szkołę przygotowano wiele atrakcji. Umożliwiły one ciekawe spędzenie wolnego czasu. Sercem festynu stała się scena, na której występował ostrołęcki zespół muzyczny  „Chłopcy z Placu Bema”. Zespół od kilku już lat prowadzi i oprawia muzycznie nasz piknik rodzinny. Miłym akcentem były występy zespołu nauczycieli z Goworowa „Belfer Band” oraz  chóru Klubu Seniora z Kunina. Młodsze dzieci przygotowały i przedstawiły program artystyczny dla swoich rodziców z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Gościnnie wystąpiły zespoły uczniów: z Długosiodła „Forever”, z  Goworowa „Crowley” i „Two Days” oraz kabaret chłopców z klasy I i III gimnazjum.

Już po raz drugi gościliśmy nauczycieli z Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Pan Paweł Skibiński przygotował pokaz tańca „zumba fitness”, a p. Anita Skibińska poprowadziła warsztaty plastyczne techniką- scrapbooking. Po raz pierwszy była naszym gościem p. Iwona Rychlik – zaprezentowała, prowadząc warsztaty, technikę zdobniczą decoupage.

Jak zwykle festyn stanowi dobrą okazję do propagowania znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego. Ostrołęcki WORD ufundował rower  oraz sprzęt sportowy dla uczestników konkursu. Nagrodę główną  wygrała Ola Kraska.

Najmłodszym, niezmiennie od lat, najwięcej frajdy sprawia wizyta Straży Pożarnej. Podziw budził nie tylko pokaz strażacki (lanie wody i piany), ale także fakt, że można było przyjrzeć się z bliska wyposażeniu wozu strażackiego, a nawet usiąść za kierownicą i niby przypadkiem nacisnąć klakson. W przebieg festynu włączył się także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” prowadzony przez lekarza rodzinnego Leszka Jakubczyka. Pielęgniarka pani Dorota Krupa na stoisku medycznym profilaktycznie mierzyła ciśnienie krwi oraz badała poziom cukru.

Nową i niezwykle ciekawą atrakcją było „stoisko leśne” przygotowane przez  leśniczego p. Grzegorza Gurzyńskiego. Pyszny miód z jego własnej pasieki,  akcesoria myśliwskie i pszczelarskie, to tylko niektóre ciekawostki z licznych zbiorów pana leśniczego.

Odważni i wysportowani mogli przejechać się na koniach państwa Agnieszki i Michała Rybaczyków. Prowadzą oni Stajnię  Koni Sportowych „Viritim” w Szarłacie.

Można też było zakupić wyroby z wikliny i drewna wykonane przez p. Agnieszkę Steć i koszyki wiklinowe wykonane przez p. Zyśkowskiego.

Nadmuchiwane zamki – zjeżdżalnie, malowanie twarzy, konkursy rodzinne, przejażdżki kucykami, konkurencje sportowe dla wszystkich grup wiekowych  to kolejne możliwości ciekawego spędzenia czasu. Wszyscy  chętni mogli wyszaleć się na trampolinie  oraz szkolnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z zabawkami i kramik z książkami.

Uczestnicy festynu mieli szansę uzupełnić siły „swojskim jadłem”,  pysznymi kiełbaskami z grilla i ogniska, domowymi ciastami (upieczonymi przez zaangażowane mamy) i innymi wspaniałościami ze szkolnej kuchni. Można było też wypić kawę, herbatę oraz zjeść lody i popcorn.

Przygotowanie festynu wymaga sporo wysiłku  i czasu ze strony nauczycieli,  rodziców i uczniów. Imprezę tę poprzedza  intensywna praca wielu ludzi i dobra organizacja. Przynosi ona  fantastyczne rezultaty i daje wiele satysfakcji. Miło było usłyszeć, że taka impreza jest potrzebna w naszym środowisku. Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY :)

tekst: J. Łojek, B. Sotomska, D. Kubiak

Film z występów kl. Ib znajdziesz klikając na link: Uok_aI-qRO0

Więcej zdjęć znajdziesz tu… (kliknij)

sobota, 15-06-2013, 22:45 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 3284
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011