- Gmina Goworowo - https://goworowo.pl -

Kunin – Festyn Rodzinny

Mimo, że aura nie zapowiadała się zbyt przychylnie, nie udało jej się całkiem pokrzyżować planów organizatorom tegorocznego festynu rodzinnego w Szkole Podstawowej w Kuninie. 14 maja 2016r. pogoda była kapryśna ale na czas zabawy było ciepło i przyjemnie. Jak zwykle rodzice wspólnie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami przygotowali sporo atrakcji.

Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu kabaretowym oraz pokazie tanecznym. Przez cały czas trwania imprezy czas umilał zespół muzyczny „Chłopcy z Placu Bema”. Na scenie zaprezentował się również chór Klubu Seniora „Rozmaryn” z Kunina oraz zespół Strefa 51.

Można było obejrzeć pokazy ułańskie w wykonaniu członków Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Miłośnicy jazdy konnej mogli spróbować swoich sił dosiadając koni ze Stajni Koni Sportowych „Viritim”. Państwo Rybaczyk umożliwili również przejażdżki bryczką.

Swoją obecnością zaszczycił nas klub motocyklowy Moto Maków oraz niezrzeszeni motocykliści z Goworowa. Uczestnicy festynu mogli przekonać się jak fantastyczną rzeczą jest jazda motorem.

Dla chętnych Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi przygotowali warsztaty rękodzielnicze. Można było samodzielnie wykonać broszki, spinki do włosów, ulepić wazonik z gliny lub kwiatek.

Pani pielęgniarka z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” w Kuninie wykonywała podstawowe badania profilaktyczne.

Nauczyciele przygotowali konkursy rodzinne, w których trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną. Nagrodami były vochery na atrakcje znajdujące się na boisku szkolnym.

Jak co roku do wygrania w konkursie o bezpieczeństwie ruchu drogowego był rower ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. W nawiązaniu do bezpieczeństwa ruchu drogowego uczniowie przygotowali stoisko, na którym można było dowiedzieć się o procedurach przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz przećwiczyć resuscytację na fantomach.

Jednostką ratowniczą prezentującą się na festynie była Ochotnicza Straż Pożarna z Kunina, która pokazywała swoje umiejętności niesienia pomocy innym.

Na festynie można było zapoznać się z najnowszym numerem szkolnej gazetki „Kuniniaczek”, w którym zamieszczono m. in. wywiad z wieloletnią nauczycielką i regionalistką p. Krystyną Drabot.

Atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy i tatuaże wykonywane przez nauczycieli. Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, trampolina i plac zabaw.

Na boisku dostępne były stoiska: rośliny doniczkowe, figurki ogrodowe, książki, zabawki, kapelusze.

Na głodnych i spragnionych czekało swojskie jadło, piwo kozicowe, kiełbaski i kaszanka przygotowane na grillu, hamburgery. Dla miłośników słodyczy rodzice upiekli pyszne ciasta, przygotowali kawę i herbatę. Można było również zjeść lody, watę cukrową, popcorn, napoje, słodycze.

Pomimo zmiennej pogody goście dopisali, humory były wyśmienite.

Dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

 

 

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Tekst: A. Kanclerz, D. Kubiak

Foto: D. Kubiak

więcej zdjęć na www.kunin.szkolnastrona.pl  [1]