Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2024
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Kunin – Gang Słodziaków w szkole.

Dzieci z klas I-III w Szkole Podstawowej w Kuninie uczestniczą w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego, głośnego czytania wśród uczniów. Wszyscy wiedzą, że pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – ćwiczy pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, rozwija słownictwo.

Korzystając z zestawów książek o przygodach Gangu Słodziaków, dzieci pod opieką swoich pań Doroty Kubiak, Anny Kanclerz i Bożeny Sotomskiej założyły dzienniczki czytania na naklejki, w których są odnotowywane codzienne, domowe, dziesięciominutowe spotkania z książką. O przygodach Słodziaków czytają głośno również panie podczas zajęć szkolnych.

W ramach konkursu uczniowie wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

II edycja konkursu oprócz wsparcia nauki czytania zawiera elementy edukacji ekologicznej. W związku z tym 10 października 2019 roku obchodzono w szkole święto nietypowe – Dzień Drzewa. Uczniowie z młodszych klas nauczyły się rozpoznawać drzewa i dowiedziały się jaką ważną funkcję pełnią w ochronie klimatu. Dzieci wiedzą, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom i hałasowi oraz zaczęły dostrzegać korzyści związane z obecnością drzew. Doskonale poznały budowę drzewa, a pracując w zespołach, poprawnie wykorzystując zdobytą wiedzę, wykonały różnymi technikami plastycznymi przepiękne drzewa w szacie jesiennej. Kolorowe rośliny ozdobią szkolne korytarze.

Autor tekstu: Bożena Sotomska

niedziela, 17-11-2019, 19:38 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1341
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011