Gmina Goworowo

dziś jest: 09 lutego 2023
Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Kunin – jeszcze o Mikołajkach…

Mikołajki uwielbiają wszystkie dzieci i wszyscy dorośli. To wtedy Święty Mikołaj przynosi prezenty. Zazwyczaj są to drobne upominki, słodycze lub małe zabawki, które zostawia w czyściutkich bucikach, pod poduszką lub w skarpecie. Mikołaj to postać bardzo tajemnicza, słynie z dobroci, pobożności i hojności. Swoją dobrocią zaraża innych. Wciąż znajduje się wielu ludzi, którzy chcą zostać Mikołajami, aby nieść radość innym.

6 grudnia 2012r. stał się dla wszystkich dzieci w Szkole Podstawowej w Kuninie dniem wyjątkowym. Maluchy z zerówki i klasy drugiej odwiedził Święty Mikołaj. W zamian za piosenkę lub wierszyk, zostawił im podarunki. Wraz z Mikołajem w klasach i na korytarzach szkolnych pojawiła się świąteczna i zimowa dekoracja, pięknie ozdobione drzewka świerkowe. Donośnie brzmiały mikołajkowe melodie.

   

O Mikołajkach klas Ia, Ib i III pisaliśmy tutaj.

 

Uczniowie klas 4-6 także spędzali mikołajkowy dzień aktywnie i ciekawie – wszyscy pojechali na wycieczkę do Warszawy gdzie, jak potem dzieci stwierdziły, rozrywek nie brakowało. Również było kino 3D, a potem wielka atrakcja – Centrum Nauki Kopernik. Młodzież była ogromnie zafascynowana znajdującymi się tam interaktywnymi wystawami. Każdy eksponat można było nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć, usłyszeć, powąchać, co niewątpliwie bardzo ułatwiało zrozumienie zasady działania urządzeń lub zjawisk fizycznych, których na co dzień się nie zauważa, nie rozumie.

Obie wyprawy można śmiało uznać za bardzo udane zwłaszcza, że na drugi dzień słyszało się w szkole z ust uczniów opinie: „proszę pani/proszę pana musimy taką wycieczkę powtórzyć”.

Należy tu również dodać, że wyjazd do Warszawy dla części dzieci był finansowany ze środków projektu Dziecięca Akademia Przyszłości. Organizatorem wycieczki był koordynator projektu – p. Paweł Jagielski, a opiekę sprawowały panie: Iwona Duda, Katarzyna Dzwonkowska, Joanna Łojek.

poniedziałek, 17-12-2012, 20:31 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2527
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011