Gmina Goworowo

dziś jest: 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Kunin – Konkurs literacki „Poznajemy twórczość Henryka Sienkiewicza”

konkursH.S.001

Dnia 27 kwietnia 2016r. w naszej szkole został przeprowadzony gminny konkurs dla uczniów klas VI. W pierwszej części literackich zmagań uczestnicy ustnie prezentowali sylwetkę i twórczość Henryka Sienkiewicza. Korzystali przy tym z wcześniej przygotowanych plansz, które świetnie uzupełniały ich wypowiedzi. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test, sprawdzający znajomość  lektury „W pustyni i w puszczy”.  Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Korzeniowska, Kacper Wilczewski, Robert Zawadzki. Zostali oni  przygotowani przez p. Marzannę Grzyb.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat życia i twórczości naszego wielkiego pisarza. Jury uznało, że na I miejsce zasłużyli: Wiktoria Korzeniowska ze Szkoły Podstawowej w Kuninie  oraz Kamil Retes ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach.

Konkurs, który przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kuninie p. Bożena Sotomska i p. Joanna Łojek oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, filia w Kuninie – p. Barbara Kwiecińska. Dziękujemy bibliotece w Goworowie za ufundowanie pięknych nagród książkowych.

Tekst i foto: J. Łojek

czwartek, 05-05-2016, 23:38 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2038
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011