Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2023
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kunin – Koordynator ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

8 maja 2017 r. w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca dotychczasowe działania podejmowane w ramach programu „B&N – B-jak bezpieczny, N – jak niechroniony”. Innowacyjnością programu jest mianowanie koordynatorów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkoła Podstawowa w Kuninie, jako jedna z nielicznych podmiotów z terenu powiatu ostrołęckiego realizuje program profilaktyczny B&N.

Na uroczystej Gali w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, paniom: Dorocie Kubiak i Annie Kanclerz zostały wręczone certyfikaty koordynatora do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Program B&N jest częścią Strategii poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na obszarze Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020, w obszarze Bezpieczny i Odpowiedzialny Człowiek. Priorytetem w tym obszarze jest edukacja szkolna i przedszkolna. Od 2015 roku nauczyciele – pasjonaci po odbytych szkoleniach wdrożyli założenia programu w swoich placówkach, przystąpili do realizacji różnego rodzaju działań promujących bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Program B&N objęty jest patronatem Marszałka oraz Wojewodę Mazowieckiego. Partnerami strategicznymi są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Mazowieckie Ośrodki Ruchu Drogowego, a także Mazowiecki Kurator Oświaty.

tekst: A. Kanclerz, D. Kubiak
foto: D. Kubiak
wtorek, 09-05-2017, 13:05 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1866
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011