Gmina Goworowo

dziś jest: 20 kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Kunin – Kuniniaczki kodują

Uczniowie klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej w Kuninie połknęli bakcyla kodowania i programowania.   Od 1 grudnia 2017r. biorą udział w projekcie „Czekając na Święta – Uczymy Dzieci Programować” organizowanym przez firmę „Edu Sense” oraz „Kodowanie na dywanie”. Codziennie wykonują zadania związane z programowaniem, wybierając jedno z  3 kategorii: 1 – gotowe karty pracy dla ozobota, 2 – aktywność offlinowa, często też z kartą do druku 3 – aktywność z wykorzystaniem ozoblockly.pl lub aplikacji mobilnych.

Nauka programowania rozwija logiczne, algorytmiczne myślenie, kształtuje kompetencje matematyczne, uczy szukania różnych rozwiązań, sprawdzania ich i wybierania optymalnych. W szkole uczymy podstaw programowania, kładąc nacisk na współdziałanie, precyzję komunikacji, czekanie na swoją kolej, dzielenie się spostrzeżeniami, poszukiwanie twórczych rozwiązań, wykorzystywanie technologii jako narzędzia, jako środka, nie celu. Rozwijamy uniwersalne kompetencje przydatne w każdym zawodzie.

Programowaniem zainteresowała pierwszoklasistów wychowawczyni Dorota Kubiak, która podejmując szkolenia w tym kierunku zorganizowała lekcję pokazową z robotem PHOTON oraz tygodniowy test robota OZOBOT.

Dzieci są zachwycone zajęciami, zarówno kodowaniem offlinowym jak i z wykorzystaniem robotów. Dzięki Radzie Rodziców pierwszaki dostali własnego robota Ozobot na Mikołaja.

 

Tekst, zdjęcia: Dorota Kubiak

poniedziałek, 18-12-2017, 11:01 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2140
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011