Gmina Goworowo

dziś jest: 09 grudnia 2023
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Kunin – Mikołajkowa wycieczka klas IV – VIII do Łomży

6 grudnia uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Kuninie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Łomży. Pierwszym punktem był seans w kinie Helios. Z zapartym tchem obejrzeliśmy film familijny „Świąteczny cud”. Poznaliśmy nastoletniego Karla, który pomagał ojcu, właścicielowi dużego domu towarowego. To tam chłopiec spotkał Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszkała w sierocińcu. Karl uświadomił sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanowił ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. W Wigilię przebrał się za Świętego Mikołaja i wyruszył rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim. Była to bardzo pouczająca historia.

Po wizycie w kinie wybraliśmy się na spacer po Starym Rynku. Głodni i spragnieni zjedliśmy posiłki w restauracji Mc Donald’s. Następnie wybraliśmy się do łomżyńskiej kręgielni. Czekało tam na nas wiele atrakcji: 4 tory do gry w kręgle, bilard oraz cyberdart.
Po krótkim instruktażu dotyczącym podstawowych zasad gry, rozpoczęto zabawę. Uczniowie bawili się wyśmienicie, każdy znalazł coś dla siebie. Po dwóch godzinach dobrej zabawy, z uśmiechami na twarzach opuściliśmy kręgielnię i wybraliśmy się w drogę powrotną do domu.

poniedziałek, 12-12-2022, 11:25 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 229
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011