Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2023
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kunin – Mikołajkowe niespodzianki…

6 grudnia 2012r. dzieci z klas: Ia, Ib i III ze Szkoły Podstawowej w Kuninie, wyruszyły na wycieczkę w poszukiwaniu mikołajkowych upominków i świątecznego nastroju. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Mikołajki sprawiły, że przy pomocy organizatorki p. Doroty Kubiak i  opiekunów: p. Sylwii Zięba, p. Anny Karamuz i p. Jacka Krupki, uczniowie postanowili sprawdzić, jak przebiegają przygotowania do Świąt i czy w Mikołajki można spotkać Świętego Mikołaja.

 

Po pożegnaniu z rodzicami autokar wyruszył do Ostrołęki. Pierwszym etapem naszych poszukiwań stało się Kino Jantar. Już w wejściu przywitały nas piękne Śnieżynki, pomocnice Świętego Mikołaja, które częstowały wszystkich pysznymi, słodkimi lizakami. Film, który obejrzeliśmy w technologii 3D, „Renifer Niko ratuje brata” również nawiązywał do tematyki naszej wycieczki. Zobaczyliśmy Powietrzną Eskadrę Świętego Mikołaja, obejrzeliśmy odwieczną walkę dobra ze złem (dobro wygrało oczywiście:)), zastanowiliśmy się nad rywalizacją pomiędzy rodzeństwem, aby na koniec zobaczyć Świętego Mikołaja wyruszającego w wigilijną wizytę do wszystkich dzieci.

    

    

 

Następnym punktem naszych badań stało się Ostrołęckie Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Funkcjonuje tam nowa wystawa czasowa „Nim rozbłyśnie pierwsza gwiazda. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia”, która ma na celu zwrócenie uwagi na okres Adwentu i zwyczaje z nim związane. Mogliśmy zapoznać się, lub przypomnieć sobie jak przesiewa się mąkę przez sito, na czym polega maglowanie i czy to prawda, że żelazko ma duszę?

         

  

 

Po obejrzeniu i dotykaniu ;) wystawy, wzięliśmy udział w warsztatach etnograficznych, podczas których robiliśmy „światy” z opłatków i inne ozdoby choinkowe. Tu już mocno poczuliśmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej, że wytworzone przez nas ozdoby zabraliśmy ze sobą do domu.

       

 

Trochę zmęczyliśmy się tymi poszukiwaniami, więc postanowiliśmy odpocząć i posilić się w restauracji McDonald. Każde dziecko do posiłku dostało zabawkę a poza tym na pamiątkę otrzymaliśmy również breloczki.

 

Naładowani pozytywną energią, pełni nadziei na cudowne święta, ciesząc się z wielu emocji, których dostarczyła nam wycieczka wróciliśmy bezpiecznie do domu.

 

niedziela, 09-12-2012, 13:38 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 3042
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011