Gmina Goworowo

dziś jest: 27 stycznia 2023
Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Kunin – Nasza pierwsza wycieczka w bajkową krainę.
zdjęcie: D. Kubiak

zdjęcie: D. Kubiak

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.     Maria Konopnicka

Spotkaliście kiedyś prawdziwego krasnoludka? A mówiące i śpiewające zajączki? A tańczącą rock and rolla czarownicę Agatę? Nie??? A my tak!

15 pażdziernika 2013r. dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Kuninie odbyły fascynującą podróż do krainy bajek.  Organizatorzy zadbali, aby podróż była bezpieczna i komfortowa. Rozpoczęła się śniadankiem w McDonald, gdzie na początek dzieci napełniły brzuszki.

Następnie zadbano o strawę duchową. W sali Ostrołęckiego Centrum Kultury odbył się spektakl muzyczny „W tajemniczej krainie krasnali”, z udziałem aktorów łódzkich teatrów. Motywem przewodnim baśni było pomieszanie bajek przez złego trolla. Krasnal Hałabała wraz z króliczkami poprosiły o pomoc dzieci, aby przywrócić porządek w krainie bajek. Aby tego dokonać dzieci wraz z opiekunami miały wykonać różne zadania. Śpiewały, tańczyły, tupały, machały rękoma, podpowiadały króliczkom właściwe rozwiązania i brały udział w sportowych konkurencjach. Na koniec, jak to często w bajkach bywa, dobro zwyciężyło, znów zapanował ład i porządek w bajkowej krainie.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Mali uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych. Pomimo nazwy: „lekcja muzealna”, panie, które prowadziły zajęcia doskonale wpasowały się w bajkowy nastrój dzieci. Jedna grupa uczestniczyła w zajęciach „Wycinanka kurpiowska”, na których prowadząca w cudownie interesujący sposób opowiedziała dzieciom o tym kiedy, po co i jak tworzy się wycinanki. Uczniowie samodzielnie wykonali wycinanki i mieli ogromną satysfakcje z wykonanej pracy. Druga grupa natomiast z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem tworzyła muzykę podczas zajęć „Od fujarki do akordeonu. Muzyka ludowa dla najmłodszych”. Wizyta w ostrołęckim muzeum była jak zwykle inspirująca.

W drodze powrotnej dzieci długo opowiadały o swoich wrażeniach z wycieczki. Pokazywały wycinanki, śpiewały piosenki z przedstawienia i już prosiły swoje panie o następną wyprawę.

  zdjęcie: www.nowaostroleka.pl

 

zdjęcie:www.nowaostroleka.pl

 

 

środa, 30-10-2013, 20:01 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2342
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011