Gmina Goworowo

dziś jest: 23 lutego 2024
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Kunin – Nasze kolędowanie

koledy001

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj ten związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają optymistycznie. Przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością. 17 grudnia 2015r. społeczność Szkoły Podstawowej w Kuninie postanowiła podzielić się tymi pozytywnymi emocjami, wprowadzić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i zaprosiła do wspólnego kolędowania.

Na uroczystość zostali zaproszeni przyjaciele i sympatycy szkoły. Na zaproszonych gości przy wejściu czekały mikołajki z drobnymi upominkami w postaci kolorowych szyszek i gipsowych aniołków. Dla każdego gościa przygotowany był również śpiewnik z kolędami i pastorałkami. Szkoła przystrojona bombkami, gwiazdkami i piórkami prezentowała się odświętnie i wyjątkowo. Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny nawiązujący do tradycji świątecznych. Wszyscy chętnie włączali się do wspólnego śpiewania.

Obecny na uroczystości Klub Seniora z Kunina zaprezentował również kilka kolęd i pieśni ze swojego repertuaru. Kolejnym punktem spotkania było złożenie życzeń świąteczno-noworocznych przez pana dyrektora Pawła Jagielskiego, panią Wójt Małgorzatę Kuleszę, pana radnego Jerzego Manowskiego, przewodniczącą Klubu Seniora panią Mieczysławę Paprocką. W podziękowaniu za piękną uroczystość uczniowie zostali poczęstowani cukierkami ufundowanymi przez Klub Seniora i pana J. Manowskiego. Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dziękujemy panu Adamowi Bełdyckiemu za przybycie i pomoc przy akompaniamencie. Dziękujemy wszystkim za przybycie i spędzenie z nami kilku magicznych chwil.

tekst: A. Kanclerz, D. Kubiak

foto: D. Kubiak

wtorek, 22-12-2015, 22:08 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2205
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011