Gmina Goworowo

dziś jest: 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Kunin – Nowa pracownia multimedialna w szkole.

Szkoła Podstawowa w Kuninie przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE. Celem OSE jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu w polskich szkołach, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Przystąpiliśmy również do konkursu #OSEwyzwanie, w którym, po spełnieniu wymaganych kryteriów, można było wygrać przenośną pracownię multimedialną, w skład której wchodzi 16 laptopów.

Pierwszym kryterium było zgłoszenie placówki do projektu OSE i programu mLegitymacja. Dzięki udziałowi w tym programie, uczniowie otrzymają dostęp do elektronicznych legitymacji szkolnych, które będą mogli mieć zawsze przy sobie np. na smartfonach.

Drugim krokiem było wykonanie przez uczniów pracy plastycznej. Tematem pracy było pokazanie nowoczesnej technologicznie szkoły „Smart Szkoła”. Pracę wykonała Dominika Kozłowska uczennica klasy 8b.

W kolejnym etapie nauczyciel szkoły pani Dorota Kubiak została zgłoszona do programu #OSEHero. Jest  to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Weźmiemy również udział w #Codeweek. Uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą p. Dorotą Kubiak zgłosili swój akces do tego wydarzenia. W dniach 15 – 23.10.2019r. odbędą się zajęcia kodowania i programowania w ramach projektu „Uczymy Dzieci Programować”, w którym uczniowie biorą udział już trzeci rok.

Po spełnieniu wszystkich kryteriów oraz po pozytywnej weryfikacji komisji konkursowej pan dyrektor Paweł Jagielski w dniu 20.09.2019 roku odebrał nagrodę z rąk ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego

Bardzo cieszymy się z wygranej.

Tekst: Dorota Kubiak

Zdjęcia: Katarzyna Kaczmarczyk

wtorek, 24-09-2019, 12:45 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1371
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011