Gmina Goworowo

dziś jest: 30 listopada 2022
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Kunin – Pierwszy Dzień Wiosny.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień wiosny jest bardzo wyczekiwany przez wszystkich ludzi, zwłaszcza w tym roku, kiedy za oknem zima… zima… i zima.

Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza oraz umiarkowaną ilością opadów atmosferycznych. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście, np. na Mazowszu najwcześniej około 24 marca, a najpóźniej w ostatniej dekadzie kwietnia.

21 marca witaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Ponieważ jest to dzień kojarzony przede wszystkim z dniem wagarowicza, z luzem i zabawą, toteż członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoją opiekunką p. Joanną Łojek przygotowali wiele atrakcji. Sztywniactwo i powaga tego dnia nie miały żadnych szans. Był więc występ kabaretu, konkurs na „najpiękniejszą panią wiosnę”, malowanie wiosny i inne, ciekawe atrakcje. Chętni i zdolni, którzy mieli odwagę wystąpić przed publicznością ze swoim przygotowanym repertuarem, zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami rzeczowymi.

 

Główną bohaterką w tym dniu była marzanna – słomiana kukła uformowana w ludzką postać i ubrana w strój kobiecy, którą wykonali członkowie SU. Marzanna symbolizuje zimę, choroby i zło, nic więc dziwnego, że chętnie ją spaliliśmy. Jesteśmy pewni, że ten symboliczny gest pożegnania zimy zachęci wiosnę, aby wkroczyła do nas odważnym krokiem i pokazała się w całej swojej okazałości.

       

Więcej zdjęć na stronie szkoły: www.kunin.szkolnastrona.pl

czwartek, 28-03-2013, 09:04 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2406
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011