Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
Kunin – programy edukacyjne

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowej w Kuninie rozpoczęto realizację kilku programów edukacyjnych. Dotyczą one edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa.

1.

Druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) a patronatem honorowym objęli:Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Główny Inspektorat Sanitarny oraz wojewódzkie kuratoria oświaty.

Motywem przewodnim jest „wielkie marzenie”. Tylko prawidłowa dieta zapewni dzieciom zdrowie i energię do spełniania marzeń każdego dnia. Program przeprowadzany jest wśród wszystkich uczniów kl. I-III. Koordynatorem programu jest p. D. Kubiak

 

 

 

 

 

2.

Od 2006 roku w szkole jest prowadzony program „Ratujemy i uczymy ratować”. Corocznie uczniowie klasy VI i jednej klasy uczniów młodszych  uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Od stycznia 2008 roku Program Ratujemy i Uczymy Ratować został objęty honorowym patronatem
Minister Edukacji Narodowej RP

 

 

 

 

 

 

3.

 „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

W szkole przeprowadzane są zajęcia na podstawie pakietów edukacyjnych „Droga i ja”. Lekcje przeprowadzają nauczyciele wychowawcy klas I-III: p. B. Sotomska, S. Zięba, A. Kanclerz oraz nauczyciel wych. komunikacyjnego p. W. Wójcik. Na terenie szkoły funkcjonuje również Szkolny Klub Bezpieczeństwa, którego opiekunem jest p. D. Kubiak. Członkowie klubu działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

 

 

 

 

4.

Od roku szkolnego 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła nowy program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole”. Do programu tego przystąpiła również Polska, dzięki temu uczestniczy w nim nasza szkoła.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Program koordynują: p. Dyrektor M. Grzyb oraz p. B. Sotomska.

 

 

 

 

5.

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. W ramach programu dzieci i uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty”. W szkole uczniowie dostają mleko w kartonikach. Akcję koordynuje p. G. Drabot.

wtorek, 07-02-2012, 13:24 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 3466
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011