Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
Kunin – Ślubowanie klasy I

slub.006

Ślubowanie to niezwykle ważny moment dla szkoły i dla uczniów klasy pierwszej. Od tego bowiem dnia stają się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Pierwszacy długo przygotowywali się do tej uroczystości. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób, aby zasłużyć na zaszczytne miano ucznia. 
Wreszcie nadszedł ten ważny dzień – 17 listopada. Odświętnie ubrani uczniowie I klasy po przemówieniu pana dyrektora zaprezentowali swój pierwszy program artystyczny, po czym złożyli ślubowanie. Obiecali, że będą dbać o dobre imię klasy i szkoły, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuninie, pan Paweł Jagielski dokonał pasowania na ucznia i wręczył dzieciom ich pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Wychowawczyni, Anna Karamuz złożyła pierwszakom życzenia owocnej i przyjemnej nauki w murach naszej szkoły, ponadto podarowała im pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystości,  dzieci z klasy I  razem ze swoimi rodzicami i nauczycielką udały się do swojej sali, gdzie otrzymały prezenty i pałaszowały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

              Nowym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!

tekst: A. Karamuz

foto: D. Kubiak

środa, 18-11-2015, 19:41 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2072
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011