Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2023
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kunin – Święto Babci i Dziadka.

Mieć babcię to szczęście. Mieć babcię i dziadka to szczęście podwójne! Ich obecność jest nie do przecenienia w życiu rodziny.  Oni  mają znacznie więcej czasu i cierpliwości niż zapracowani rodzice.

Babcia najszybciej potrafi dostrzec smutek w oczach dziecka albo jego złe samopoczucie. Niesie pomoc w każdej sytuacji, przytuli, pocałuje. Obecność babci zwiększa poczucie bezpieczeństwa, sprzyja powstawaniu atmosfery spokoju i pogody.

Dziadek poszerza świat dziecka o przeszłość. Potrafi opowiadać niezwykłe historie rodzinne, a wnukowie chętnie go  słuchają. To on często zabiera wnuki na spacer, uczy majsterkowania i innych drobnych robótek. Daje im poczucie bezwarunkowej miłości.

Dziadkowie i dzieci wzajemnie się potrzebują. Wnuki dają poczucie spełnienia, radość i szczęście.

Babciu, Dziadku – dobrze, że jesteście!

Dając wyrazy miłości, szacunku i podziwu najmłodsze dzieci  z naszej szkoły, pod opieką swoich pań, przygotowały 22 stycznia 2013r. przepiękny i wzruszający program. Maluchy, z właściwą sobie wrażliwością i subtelnością mówiły  wierszyki, śpiewały piosenki, przedstawiały scenki z życia dziadków  i … składały życzenia, wręczając własnoręcznie przygotowane upominki. Gromko i z całego serca zaśpiewały sto lat! Później babcie i dziadkowie spotkali się, aby wypić herbatę, zjeść pyszny tort i porozmawiać o swoich ukochanych wnuczętach.

    

poniedziałek, 28-01-2013, 17:45 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2333
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011