Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
Kunin – Warszawa na sportowo.

24 października 2019r. uczniowie klas III-VII ze Szkoły Podstawowej w Kuninie przeżyli moc atrakcji, których dostarczył wyjazd do Warszawy. Takiej wycieczki jeszcze nie było. Zwiedziliśmy ważniejsze obiekty naszej stolicy: Stadion Narodowy, Lotnisko im. F. Chopina, wyrabialiśmy tężyznę fizyczną w parku trampolin AIRO.

Niesamowite wrażenie zrobił na nas pobyt na PGE Narodowym. Poczuliśmy atmosferę wielkich imprez sportowych. W końcu nie każdy może zajrzeć do piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników czy odwiedzić salę pomeczowych konferencji prasowych. Dech w piersiach zapierał widok nowoczesnych trybun oraz ogromnej płyty boiska.
Następnie przetestowaliśmy nową atrakcję stolicy: Park Trampolin AIRO, jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo – rozrywkowej mapie Warszawy. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, korzystaliśmy z szeregu atrakcji, m in. ścieżek akrobatycznych, stref wspinaczki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Był to istny raj na ziemi. Duże dawki zdrowego ruchu pozwoliły na rozładowanie emocji oraz zagwarantowały świetną zabawę. Wcieliliśmy się w rolę poszukiwaczy niezwykłych przeżyć, a od endorfin było aż gęsto w powietrzu. Z pewnym niedosytem i żalem opuszczaliśmy park trampolin, niektórzy zadawali pytanie „dlaczego tak krótko?”.
Kolejnym punktem wycieczki był Port Lotniczy im. F. Chopina, gdzie weszliśmy na taras widokowy. Ma on prawie 150 metrów długości i rozciąga się z niego panorama na całą płytę lotniska. W ostatnich latach został on oszklony i zadaszony. Na zainstalowanym monitorze oglądaliśmy starty i lądowania samolotów. Na koniec udaliśmy się jeszcze na smaczne jedzonko. Mimo prawie całodziennego zwiedzania nikt nie narzekał na zmęczenie, a emocje nie pozwalały zasnąć w autobusie. Co więcej, w drodze powrotnej towarzyszył nam radosny śpiew. Wspomnienia z tej wycieczki na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. O bezpieczeństwo i dobry humor podczas wycieczki zadbały panie: Sylwia Zięba, Joanna Łojek, Anna Miłek i Martyna Twardziak.

Tekst: Sylwia Zięba

 

niedziela, 17-11-2019, 19:56 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2237
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011