Gmina Goworowo

dziś jest: 27 stycznia 2023
Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Kunin – Wiosna!

Wróbel:
Ile to się trzeba naćwierkać,
żeby przyszła wiosna…

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień wiosny jest bardzo wyczekiwany przez wszystkich ludzi, zwłaszcza w tym roku, kiedy za oknem deszcz… zimno… deszcz i … zimno.
21 marca witaliśmy pierwszy dzień wiosny. Już w wejściu do szkoły witały wszystkich panny wiosenki i częstowały cukierkami. W tle było słychać świergot ptaków, a w ogromnej donicy wyrosły wspaniałe krzaki z puszystymi kotkami. Na gałązkach można było dostrzec skrywające się wiosenne ptaki.
Pierwszy dzień wiosny jest kojarzony przede wszystkim z dniem wagarowicza, z luzem i zabawą, toteż członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoją opiekunką p. Sylwią Ziębą przygotowali wiele atrakcji. Sztywniactwo i powaga tego dnia nie miała żadnych szans. Pierwszym zadaniem do realizacji było wykonanie przez dzieci wielkiej, wiosennej, zdrowej i pysznej kanapki. Następnie był pokaz mody wiosennej oraz konkurs „Mam talent”. Chętni i zdolni, którzy mieli odwagę wystąpić przed publicznością ze swoim przygotowanym repertuarem, zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami rzeczowymi.
Główną bohaterką w tym dniu była marzanna – słomiana kukła uformowana w ludzką postać i ubrana w strój kobiecy. Marzanna symbolizuje zimę, choroby i zło, nic więc dziwnego, że chętnie wrzuciliśmy ją do wody.
Jesteśmy pewni, że ten symboliczny gest pożegnania zimy zachęci wiosnę, aby wkroczyła do nas odważnym krokiem i pokazała się w całej swojej okazałości.

Tekst: B. Sotomska
Foto: S. Zięba

wtorek, 21-03-2017, 19:22 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1873
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011