Gmina Goworowo

dziś jest: 04 grudnia 2021
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Kunin – WITAJ WIOSNO

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia a w nas wstępuje radość i nadzieja. Pierwszy dzień wiosny przypada w równonoc wiosenną z 20 na 21 marca (w tym roku trochę wcześniej – luty miał 29 dni), kiedy biegun północny jest bliżej słońca niż biegun południowy. Od tego momentu bliżej nam do cieplejszego wiatru, zielonej trawy, szumiącego liśćmi lasu i kumkających żab.

W szkole w Kuninie I Dzień Wiosny obchodziliśmy 21 marca. Ponieważ jest to dzień kojarzony przede wszystkim z dniem wagarowicza, z luzem i zabawą, toteż członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoim opiekunem przygotowali wiele atrakcji. Sztywniactwo i powaga tego dnia nie miała żadnych szans. Był więc występ kabaretu, konkurs „Mam talent”, malowanie Pani Wiosny i akademia filmowa.

Głównymi bohaterkami w tym dniu były Marzanny – słomiane kukły uformowane w ludzką postać i ubrane w stroje kobiece, które wykonali uczniowie klasy szóstej. Marzanna symbolizuje zimę, choroby i zło nic więc dziwnego, że chętnie wszystkie spaliliśmy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

środa, 28-03-2012, 10:28 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2154
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011