Gmina Goworowo

dziś jest: 09 lutego 2023
Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Kunin – Wizyta Komisarza Kurpika

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej jest działanie szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów. W działaniach tych wsparcia udzielili funkcjonariusze ostrołęckiej  Policji, którzy przyjechali 10 października 2013 r. do Szkoły Podstawowej w Kuninie. Wizyta była tyleż pouczająca, ile zaskakująca: do dzieci ( kl. O-III ) zawitał niezwykły Komisarz Kurpik.

W pierwszej części spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, o właściwym zachowaniu w przypadku kontaktu z nieznajomymi (próba „podwiezienia” do domu, częstowania słodyczami, itp.) oraz zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu.

Na wszystkie, czasami podchwytliwe pytania mali uczniowie odpowiadali poprawnie i rozważnie, więc odwiedził ich Komisarz Kurpik, który świetnie rozbawił wszystkie dzieci i zaprosił do wspólnego tańca. Komisarz Kurpik zaprosił również dzieci do oglądania radiowozu policyjnego. Policjanci pozwolili dokładnie „zwiedzić” radiowóz, dokładnie go „opukać, ostukać” aby przekonać się jak solidny to samochód. Włączyli światła, efekty dźwiękowe, więc wrażenia były niezapomniane.

W trzeciej części wizyty, policjanci zapytali uczniów, czy wiedzą, jak prawidłowo wezwać pomoc. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem, ponieważ co roku nowi uczniowie przechodzą szkolenie wg programu „Ratujemy – uczymy ratować”.

Wizyta zakończyła się wspólnym pozowaniem do zdjęć a uczniowie jeszcze długo komentowali wszystko co zobaczyli i usłyszeli od panów policjantów. Za wizytę – serdecznie dziękujemy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_2704 OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_2679IMG_2680IMG_2672IMG_2697IMG_2677IMG_2703

 

wtorek, 15-10-2013, 21:32 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2609
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011