Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
Kunin – Wycieczka Do Łomży

Dnia 16 maja 2019 r. dzieci z przedszkola i uczniowie klasy I uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Miś  Tymoteusz” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci  oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój, podobnie jak zabawa i książka.

Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się, i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera Tymoteusza.

Wyjazd do  teatru wzbudził w dzieciach wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Jedną z atrakcji wycieczki była wizyta w Papugarni. Dzieci podziwiały przepiękne papugi duże i małe, i słuchały ich głośnego „gadania”. Oswojone ptaki siedziały dzieciom na głowie, na rękach i ramionach.

Spotkanie z papugami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Sali Zabaw „Mrowisko”. Tam czekało na dzieci wiele ciekawych atrakcji. Pobyt w sali zabaw pozwolił  doskonalić sprawność fizyczną dzieci oraz doskonale bawić się w radosnej atmosferze.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Tekst: Anna Kozłowska

 

 

 

 

środa, 12-06-2019, 11:57 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1410
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011