Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2024
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Kunin – Wycieczka do Warszawy

19 maja 2016r. Dzieci z zerówki oraz uczniowie kl. I i II pojechali do Warszawy. W programie przewidziano spektakl w teatrze „Syrena” oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Pierwszy punkt programu to spektakl „Królowa Śniegu” w Teatrze Syrena. Przedstawienie, mimo że treść baśni znana dzieciom z książek, okazało się zupełnie inne od naszych wyobrażeń.

Podziwialiśmy grę aktorów, trzymaliśmy kciuki za Gerdę, żeby udało jej się ocalić Kaja, byliśmy zachwyceni scenografią i kostiumami. Niektórzy byli w teatrze po raz pierwszy, więc zobaczyli, jak wygląda scena, widownia, jak opada kurtyna, jak należy zachowywać się podczas spektaklu. Gorącymi brawami nagrodziliśmy pracę tych osób, które sprawiły, że mogliśmy obejrzeć to przepiękne przedstawienie.

Po spektaklu pojechaliśmy coś zjeść do McDonalds. Restauracja znajdowała się na najwyższym piętrze centrum handlowego, więc dodatkową atrakcją dla przedszkolaków było poruszanie się schodami ruchomymi przez kilka pięter.

Kolejną atrakcją na naszej wycieczce było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mieliśmy okazję zwiedzić stadion od najwyższego piętra trybun po szatnie piłkarzy. Widzieliśmy proces składania dachu nad stadionem, którego nie można złożyć lub rozłożyć, gdy na trybunach są widzowie.  Byliśmy w miejscu gdzie pracują dziennikarze podczas wydarzeń sportowych, a także miejsce, w którym prowadzona jest konferencja prasowa po meczu. Wyszliśmy na płytę stadionu w taki sposób i takim wyjściem, którym wychodzą piłkarze. Zwiedziliśmy szatnie piłkarzy oraz pokój, w którym fizjoterapeuci dbają o ich kondycję. Na koniec musieliśmy odnaleźć elementy układanki i w nagrodę za właściwe ułożenie puzzli mogliśmy poćwiczyć strzelanie do bramki. Po tej wizycie wielu chłopców postanowiło, że zostanie piłkarzami.

Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Kubiak, opiekunami były panie: Sylwia Zięba, Anna Karamuz, Bożena Sotomska.

Wycieczka oprócz wartości poznawczych służyła również integracji nie tylko dzieci, ale również rodziców, którym bardzo dziękujemy za obecność i liczymy na dalszą współpracę w przyszłości.

tekst i foto: D. Kubiak

 

 

niedziela, 29-05-2016, 20:49 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2304
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011