Gmina Goworowo

dziś jest: 09 grudnia 2023
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Kunin – Wycieczka do Warszawy

26 października 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kuninie z klas IV – VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był Teatr Capitol, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Friends”. To roztańczony, pełen emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy – omawia kwestię okazywania szacunku i problem przemocy w szkole.
Ukazuje jak ważna jest tolerancja, akceptacja wśród rówieśników i że bycie innym, nie znaczy gorszym.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami oraz wyjątkowa lekcja empatii #JestemzSOS. To program Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, promujący empatię i tolerancję wśród rówieśników w szkołach.

Kolejnym punktem wycieczki był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie mięliśmy okazję zgłębić historię tego miejsca i zapalić znicze. Zobaczyliśmy, gdzie pochowani są m.in. uczestnicy powstań 1831 r., 1863 r., żołnierze polegli w czasie I oraz II wojny światowej, czy powstańcy warszawscy. Przy grobach tych ostatnich zatrzymaliśmy się na dłużej. Przypomnieliśmy sobie heroiczną walkę powstańców, w tym młodych ludzi z oddziałów Armii Krajowej, których doskonale znamy z książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, którą zapamiętamy na długo.

Wycieczka była dofinansowana ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie.

poniedziałek, 12-12-2022, 11:04 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 196
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011