Z krainy czarów nie wagaruj
Chleb i masło to za mało dla człowieka,
jeszcze trzeba nam fantazji parę deka,
trochę czarów, trochę baśni,
żeby szary świat rozjaśnić,
więc od bajek nigdy w życiu nie uciekaj…
Wanda Chotomska
Czy dzieci z gminy Goworowo znają twórczość Wandy Chotomskiej?
TAK!
A na pewno znają ją trzecioklasiści ze szkół w Goworowie, Pasiekach i Kuninie.
Przekonaliśmy się o tym podczas gminnego konkursu plastyczno – czytelniczego „Znam twórczość Wandy Chotomskiej”, który odbył się 28 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Kuninie.
Najpierw dzieci czytały głośno, bez wcześniejszego przygotowania, wylosowane przez siebie utwory oraz musiały podać tytuł książki, z której ten tekst pochodził. Następnie wykonały przepiękne ilustracje do wysłuchanego fragmentu książki „Dzieci Pana Astronoma”. Interpretacja plastyczna utworu, tempo oraz estetyka wykonania prac zaskoczyły komisję, która przyznała
pierwsze miejsce dla Patrycji Lenkiewicz z ZS nr 1 w Goworowie,
miejsce drugie dla Aleksandry Wójcik ze SP w Kuninie
miejsce trzecie dla Zuzanny Nowak z ZS nr 1 w Goworowie i Huberta Kraski ze SP w Pasiekach.
Przebieg konkursu urozmaicił fantastyczny występ aktorek z klasy szóstej oraz pokaz multimedialny. Na uwagę zasługują również starannie wykonane plakaty poświęcone twórczości znakomitej autorki.
Konkurs, który przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kuninie p. J. Łojek i p. B. Sotomska oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, filia w Kuninie – p. K. Reluga i p. B. Kwiecińska. Dziękujemy bibliotece w Goworowie za ufundowanie pięknych nagród książkowych dla wszystkich uczestników konkursu.
Wszystkie osoby dorosłe, młodzież i dzieci, które jeszcze nie zdążyły poznać twórczości Wandy Chotomskiej, zachęcamy do lektury.