Gmina Goworowo

dziś jest: 06 czerwca 2023
Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego
Międzynarodowy Konkurs na Ucznia Roku „Ja i moja rodzina” Edycja III 2022

Uczeń klasy 8a Yehor Bezverkhyi otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów 11-15 lat w Międzynarodowym Konkursie na Ucznia Roku, który został z organizowany z okazji IV Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej. A dlaczego Yehor? Mimo, że jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie od niedawna, to od razu dał się poznać jako chłopak o wielu talentach.

Organizatorem Konkursu była  Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych w Londynie. Ideą Konkursu jest dotarcie do jak największej liczby uczniów ze szkół w Polsce i szkół polonijnych na całym świecie, promowanie zaangażowania w życie szkolnych społeczności oraz dostrzeganie osiągnięć uczniów z różnych środowisk, krajów i kontynentów.

Wyniki zostały ogłoszone podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji odbywającej się za pośrednictwem Google Meet, podczas której wystąpiło wielu honorowych gości z Ameryki, Australii czy też Wielkiej Brytanii. Jesteśmy bardzo dumni, że nasz uczeń został dostrzeżony i wyróżniony, a dzięki temu imię naszej szkoły zostało rozsławione na całym świecie. Yehorowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zapraszam do obejrzenia relacji z ogłoszenia wyników konkursu.

Aneta Kosek

 

czwartek, 19-01-2023, 22:52 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 195
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011