Gmina Goworowo

dziś jest: 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Nagrodzona przez Starostę

… w dziedzinie promocji, upowszechniania i ochrony kultury

Krystyna Drabot – jedyna osoba w gminie Goworowo, którą społeczność określiła mianem regionalistki. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny od dnia jego powołania, czyli od roku 1995, przez wiele lat jego Wiceprezes. Członkini Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”. Emerytowana nauczycielka, jako polonistka związana była ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, autorka publikacji tematycznych, kronikarka Ochotniczej Straży Pożarnej w Goworowie, autorka wierszy. Przeszczęśliwa babcia 4 wnucząt i prababcia 3 prawnuków.

Nagrodzona Medalem Pamiątkowym Pro Masovia za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego w roku 2021.

Pani Krystyna Drabot jest nieocenioną skarbnicą wiedzy o kulturze lokalnej, regionalnej, dlatego dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie  złożyła wniosek o przyznanie Dorocznej Nagrody Starosty Ostrołęckiego. Taką nagrodę z rąk Starosty Ostrołęckiego dr.inż. Stanisława Kubła, Pani Krystyna otrzymała na uroczystej Sesji Rady Powiatu Ostrołęckiego 19 grudnia b.r.

Gratuluję Laureatce ! Gratuluję pozostałym Laureatom.

dyrektor GOKSiR w Goworowie

Agata Majk

 

środa, 20-12-2023, 13:56 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 133
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011