Gmina Goworowo

dziś jest: 30 marca 2023
Imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w Ostrołęce

14 marca 2023 roku odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zawody jak zawsze odbyły się w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce   w trzech kategoriach szkół. W turnieju wzięli udział przedstawiciele wszystkich gmin powiatu ostrołęckiego.  Z ramienia Gminy Goworowo w turnieju uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasiekach, którzy zwyciężyli w etapie gminnym w swoich kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczeń klasy V – Szymon Fidelis i uczennica klasy VIII – Zuzanna Dąbrowska Podobnie, jak rywalizacja na poziomie gminnym, walka o czołowe lokaty była zacięta.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką wiedzę i duże  umiejętności, zajmując ostatecznie  czołowe lokaty. Zuzanna Dąbrowska zajęła III miejsce a Szymon Fidelis miejsce I i to on będzie reprezentował naszą szkołę, Gminę Goworowo i powiat ostrołęcki w etapie wojewódzkim w kategorii klas V-VIII. Uczniów do konkursu przygotował opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Pasiekach – Mariusz Fidelis. Podziękowania kierujemy do Prezesa Oddziału Gminnego OSP – Tadeusza Warszawina, za udzielone wsparcie merytoryczne.

Jeszcze jednym sukcesem Gminy Goworowo jest zajęcie przez Antoninę Kowalczyk I miejsca w I kategorii konkursu plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Praca Antoniny także będzie brała udział w wojewódzkim etapie konkursu.

Tekst, foto: M. Fidelis

środa, 15-03-2023, 08:12 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 108
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011