Gmina Goworowo

dziś jest: 23 lutego 2024
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Poznaj nowe rozwiązania dla Ciebie, dla Twojej gminy!

 

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz współtworzyć własny system energetyczny?

Czy wiesz jak jeszcze bardziej zminimalizować problem śmieci?

Porozmawiamy też o technologiach informacyjno – komunikacyjnych.

O tym wszystkim możesz dowiedzieć się podczas spotkania, 25 listopada 2022 r. o godz. 14:00 w świetlicy wiejskiej w Żabinie.

Informacje przedstawią pracownicy Fundacji AgriNatura i Społecznego Instytutu Ekologicznego.

W spotkaniu może wziąć udział każdy, jest bezpłatne… i BARDZO WAŻNE!!

Szczegółowe zagadnienia:

  1. WSPÓLNOTY ENERGETYCZNE – CO TO JEST I DLACZEGO WARTO O TYM WIEDZIEĆ

Jesteśmy świadkami prawdziwej energetycznej rewolucji. Widzimy nie tylko jak świat odchodzi od coraz droższych i zabójczych dla klimatu paliw kopalnych – zmieniamy też działanie całego systemu energetycznego!  Miliony Europejczyków, zamiast jedynie czerpać energię wytwarzaną w odległych elektrowniach – coraz częściej pozyskują ją sami, by następnie ją wykorzystać, sprzedać lub podzielić się z sąsiadami.

Wyobraźmy sobie nowy system energetyczny, który jest lokalny, stanowi własność społeczności, jest odnawialny i oparty o założenia mające przynieść korzyści społeczne i ekonomiczne lokalnym społecznościom.

Wyobraźmy sobie, że nie zależymy od wielkich korporacji i koncernów, że energia jest naszą własnością.

Spółdzielnie energetyczne to system produkcji energii, w którym grupy obywateli wytwarzają własną energię odnawialną i dzielą się korzyściami ekonomicznymi z lokalną społecznością

  1. ŚMIECI, PROBLEM DO ROZWIĄZANIA – MĄDRA SEGREGACJA, MĄDRE MINIMALZOWANIE, MĄDRE KOMPOSTOWANIE

Czy rozwiązaniem problemu śmieci jest podwyżka cen? Gdzie trafiają odpady, których pozbywamy się z domu? Czy zagranicą jest mniej odpadów? A ile jest na świecie?

Jak na problem śmieci wpływają nasze codzienne wybory? Czy segregacja i recykling są rozwiązaniem problemu śmieci? Czy wiemy jak i co kompostować?

  1. TECHNOLOGIE INFORMACYJNO – KOMUNIKACYJE – PRZYDATNE, JASNE I PROSTE DLA KAŻDEGO. KOMUNKACJA, INFORMACJA, WIEDZA, KULTURA, KREATYWNOŚĆ.

Narzędzie do: kontaktowania się, dostępu do informacji i wiedzy, do wymiany doświadczeń, do udziału w życiu publicznym, do wyrażania swoich poglądów, do pokazywania swoich osiągnięć, do inspirowana innych i do zainspirowania siebie, do współpracy – nawet poza granicami….

Warto z niego korzystać.

 

poniedziałek, 21-11-2022, 11:14 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 584
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011