Gmina Goworowo

dziś jest: 22 września 2021
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Sprzątanie Świata Polska – 2021 „Myślę, więc nie śmiecę”

W trzeci weekend września przypada 28 akcja sprzątania świata. Jak co roku Gmina Goworowo przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia.

Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych do akcji „Sprzątanie Świata – Polska  2021” zostały zaproszone placówki oświatowe, które będą mogły przyłączyć się do posprzątania i zadbania o swoje najbliższe otoczenie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję.

wtorek, 14-09-2021, 14:46 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 41
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011